Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych Powiatu Ryckiego

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach we współpracy ze Starostwem Powiatowym i tygodnikiem „Twój Głos” – gazeta powiatu ryckiego organizują „III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych Powiatu Ryckiego”, który odbędzie się dnia 19 czerwca 2022 r. na stadionie sportowym w miejscowości Rososz w powiecie ryckim. Odbiorcami wydarzenia będą wszyscy mieszkańcy powiatu ryckiego oraz turyści i odwiedzający goście. W uroczystości udział wezmą także przedstawiciele władz Województwa Lubelskiego i Powiatu Ryckiego oraz innych instytucji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Będzie to jednodniowe wydarzenie plenerowe, które ukaże dziedzictwo kulturowe i tradycje lokalne związane szczególnie z okresem wczesnego lata. W tym roku Turniejowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji i realizacja dodatkowego projektu pn. „Letni Festiwal Folkloru”. Podczas imprezy odbędzie się:

  • rozstrzygniecie plebiscytu Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych Powiatu Ryckiego zorganizowanego przez tygodnik „Twój Głos” oraz prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych zgłoszonych do Turnieju – łącznie ponad 30 organizacji z terenu powiatu ryckiego
  • konkurs artystyczny na przyśpiewkę ludową, występy uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego powiatu (zespół, solistka)
  • pokaz tańców ludowych w wykonaniu zespołu „Dębliniacy”
  • wystawa sztuki ludowej wraz z pokazami rękodzielniczymi, w których uczestniczyć będą dzieci i inni zainteresowani uczestnicy imprezy
  • konkurs kulinarny na „najsmaczniejszą potrawę z truskawkami”
  • konkurs dla KGW i Stowarzyszeń na „Najpiękniejsze stoisko promocyjne” inspirowane zwyczajami wiejskimi wczesnego lata
  • wioska słowiańska z wspomnianymi wcześniej warsztatami sztuki ludowej i animacjami dla dzieci
  • darmowy park rozrywki dla dzieci (dmuchańce), zabawy z animatorami, pokaz wozów strażackich, stoiska gastronomiczne i degustacyjne.
  • koncerty muzyczne w wykonaniu Zespołu Wokalnego miasta Ciechanowiec, Duetu akordeonowego VERTM & MAMZEL, oraz kultowego zespołu exMAANAM

Celem tej inicjatywy jest zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego, dbałość  o międzypokoleniowy przekaz tradycji, oraz aktywizacja i integracja środowiska wiejskiego. To również doskonała okazja do wspólnej zabawy, tańca, śpiewu i poznawania lokalnych smaków.

Zapraszamy!

 

Partnerami Wydarzenia są:
Województwo Lubelskie
Krajowa Grupa Spożywcza S.A.
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie
Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego
Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A.

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej"
Gmina Ryki

 

plakat

Autor: Powiat Rycki
Powrót