Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Finisaż Letniego Festiwalu Sztuki "Na Fali" w Dęblinie pod patronatem Starosty Ryckiego

W gronie wielu artystów i miłośników kultury Starosta Rycki Dariusz Szczygielski uczestniczył w Finisażu Letniego Festiwalu Sztuki "Na Fali".

 19 sierpnia 2022 r. Miejski Dom Kultury w Dęblinie podsumował organizowane pod patronatem Starosty Ryckiego i Burmistrza Miasta Dęblin cztery plenery letnie:

  • Ogólnopolski Plener Ceramiczno-Wikliniarski „Dęby i Liny 2022”
  • Ogólnopolski Plener Malarski „Wisła 22”
  • Plener malarski z warsztatami malowania szpachlą kierowany do mieszkańców Dęblina i okolic
  • Plener malarski grupy artystycznej Ultrafiolet „Kunów 2022”.

Podczas oficjalnego wernisażu wystaw poplenerowych, Starosta Rycki i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie wręczyli dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom plenerów. Wykonane przez artystów efektowne prace można podziwiać w sali MDK oraz na placu przed budynkiem, gdzie doskonale wpisały się w nadwiślański krajobraz.

Zwieńczeniem wydarzenia był klimatyczny koncert zespołu: Michał Pastuszak i Bard Band. Letni wieczór upłynął w Dęblinie nad Wisłą w atmosferze radości i satysfakcji z obcowania z muzyką i niepowtarzalną sztuką.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Powiat Rycki. Gratulujemy  Organizatorom ciekawej inicjatywy kulturalnej, która wspiera rozwój zdolności artystycznych mieszkańców powiatu ryckiego oraz promuje rodzimych artystów i lokalne instytucje kultury wśród twórców z różnych stron kraju.

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót