Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Dożynki Gminy Kłoczew 2022

W powiecie ryckim rozpoczęły się tradycyjne uroczystości dożynkowe. 21 sierpnia 2022 r. w Dożynkach Gminy Kłoczew w Starym Zadybiu uczestniczyli Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska i Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Łysoń. Włodarze złożyli rolnikom podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności.

Święto Plonów wieńczące trud i całoroczną pracę rolników rozpoczęło się Mszą Św. dziękczynną, którą celebrowali Proboszcz Parafii pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie - ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie - ks. kan. dr Piotr Paćkowski i ks. kan. Andrzej Olszewski. Następnie, w tradycyjny obrzęd dożynkowy zaangażowali się przedstawiciele wszystkich miejscowości gminy Kłoczew, biorąc udział w korowodzie niosącym chleby dla gospodarzy dożynek. Po dzieleniu chleba wśród zgromadzonych uczestników imprezy odbył się konkurs i prezentacja wieńców dożynkowych. Komisja Konkursowa przyznała I miejsce dla wieńca wykonanego przez KGW Nowe Zadybie.

Podczas festynu dożynkowego na scenie wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz, oraz zaproszeni artyści. Na placu imprezy Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne organizacje zapraszały do przygotowanych stoisk na regionalne przysmaki. Najmłodsi mogli skorzystać z darmowego parku zabaw.

Święto Plonów wyjątkowo celebrowane w rolniczej Gminie Kłoczew zachwycało bogactwem ludowego folkloru i wielu atrakcji, które stworzyły tło do wspólnej zabawy i integracji.

 

fot. Powiat Rycki, Gmina Kłoczew, TuRyki

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót