Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

ODWIEDZINY ABSOLWENTÓW 1974

Absolwenci 1974. odwiedzili dnia 2 września 2022r. progi Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie. Wizyta w szkole była jednym z punktów Ich spotkania po latach.

W 1974 roku ukończyli naukę w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie, w klasie o specjalizacji obróbka skrawaniem. Wychowawcą była Pani Zofia Jeremicz. Drogi Ich rozeszły się 48 lat temu. W piątek spotkali się by odwiedzić mury swojej szkoły i przywołać wspomnienia. Przyjechało 11 Absolwentów. Prawie 50 lat po zakończeniu wspólnej nauki, dawni koledzy ze szkolnej ławy wspólnie wspominali czasy szkolne i odnowili znajomości.

Dreszcz emocji towarzyszył temu niezwykłemu spotkaniu. Panowie stanęli przed uczniami naszej szkoły i podzielili się wspomnieniami swojej młodości, swojego szkolnego życia z tamtych czasów. Spotkali się również z Dyrekcją naszej szkoły oraz niektórymi Nauczycielami – również absolwentami tej placówki.

Byli pod wielkim wrażeniem rozwoju placówki. Podczas wizyty odżyły sentymentalne wspomnienia z lat młodości. Obecni uczniowie mają przykład, jak pielęgnować relacje koleżeńskie i pamiętać o swojej szkole. Miło nam było słyszeć, że czas spędzony w Pilnikach nie był stracony. A wizyta w szkole po wielu latach okazała się fascynującą, pełną wzruszeń wyprawą.

                                                                           

Autor: Małgorzata Radomska

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót