Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie odwiedzili stolicę Portugali

„Lizbona oczarowała nas kolorami wymalowanymi pod naszymi stopami, lokalnym klimatem i swoją prostotą” - tak właśnie zapamiętają Lizbonę uczniowie odbywający praktyki zawodowe w Portugalii w ramach programu Erasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.

„10 września o godzinie 5.00, jeszcze przed wschodem słońca, rozpoczęła się nasza podróż do Lizbony. Jechaliśmy około 4 godzin i kilka minut po 9.00. byliśmy już na miejscu. Pierwszym punktem tej przygody był spacer, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć między innymi klasztor Hieronimitów, wieżę Belem czy pomnik Odkrywców. O każdym z zabytków krótko, ale interesująco opowiedziała nam nasza przewodniczka Maria. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Arco da Rua Augusta oraz katedry Sé. Następnie mieliśmy chwilę wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie tego pięknego miasta, zrobienie zdjęć, zdobycie pamiątek oraz spróbowanie tutejszych pyszności, takich  jak na przykład babeczki pastéis de nata (są naprawdę wyborne).

Ostatnim punktem, który odwiedziliśmy w Lizbonie był Lisboa Oriente. Jest to ogromny dworzec kolejowy ze wspaniałym zadaszeniem. Całe miasto zrobiło na nas piorunujące wrażenie. Wielu z nas chciałoby jeszcze kiedyś tu wrócić. Podczas drogi powrotnej odwiedziliśmy sanktuarium w Fatimie. Jego wielkość i atmosfera wywarły na nas ogromne wrażenie i jestem pewna, że każdy z nas na długo zapamięta to miejsce. Na kampus wróciliśmy około godziny 22.00. Już teraz śmiało mogę przyznać, że ta wycieczka była jedną z najpiękniejszych w moim życiu zarówno pod względem wizualnym, ponieważ Lizbona to niesamowicie piękne miasto, jak i pod względem mentalnym, ponieważ atmosfera tam panująca potrafi naładować pozytywnym nastawieniem na długi czas. Na pewno kiedyś tu wrócę.” – relacjonuje Zuzka, kl. 3 technik reklamy, ZSZ nr 2 w Dęblinie.

Logo flaga Uni Europejskiej i napi9s Współfinansowane przez Unię Europejską

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót