Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

104. Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę była celebrowana w wielu miejscowościach powiatu ryckiego, gdzie przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji i organizacji oraz kombatanci i mieszkańcy składali kwiaty pod pomnikami poległych w walce o niepodległość Ojczyzny.

11 listopada 2022 r. odbyły się Powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rykach, które rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciele w Rykach. Następnie, okolicznościowy program artystyczny wykonali  uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka  w Rykach. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się w korowodzie przed pomnik „Bojownikom o wolność Ojczyzny”, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski wygłosił przemówienie okolicznościowe do zgromadzonych mieszkańców powiatu i gości, podkreślając jak wielkie znaczenie mają dla narodów suwerenność i niepodległość własnego państwa. Dalej, liczne delegacje wieńcowe złożyły kwiaty przed pomnikiem „Bojownikom o wolność Ojczyzny”.

W uroczystościach udział wzięła kompania reprezentacyjna I Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego pełniąc wartę honorową, wykonując salwę i odczytując apel pamięci. Dużym zaangażowaniem w obchody wykazali się tradycyjnie kadeci i nauczyciele Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, uświetniając wydarzenie poprzez liczną obecność oraz prowadzenie kolumny pocztów sztandarowych. Oprawę muzyczną Mszy św. oraz uroczystości przed pomnikiem zapewniła Orkiestra Dęta OSP Ryki.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót