Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „Warto Być Polakiem”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach organizuje w dniu 4 grudnia 2022 r. Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „Warto być Polakiem”. Przegląd odbędzie się w Pałacu Mniszchów w Dęblinie, w niedalekiej odległości od Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczestnikami Przeglądu będą dzieci i młodzież reprezentujący placówki oświatowe z terenu powiatu ryckiego (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze) oraz drużyny harcerskie działające na terenie powiatu ryckiego.

Zespoły dziecięce i młodzieżowe wykonają piosenki patriotyczne i harcerskie. Uroczystość będzie nawiązywała do obchodzonych świąt i rocznic, rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego i przypomnieniem ważnych wydarzeń i rocznic z historii Polski tj.:104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, 275. rocznica urodzin Józefa Wybickiego, 95. rocznica ustanowienia hymnu narodowego. Na początku wydarzenia odbędzie się też pokaz tańców narodowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Dębliniacy” z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, oraz recytacja kilku utworów patriotycznych autorstwa Marii Konopnickiej w wykonaniu czytelników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach. Występy uczestników Przeglądu będą przerywane animacjami harcerskimi. Na zakończenie uroczystości, wszyscy uczestnicy otrzymają poczęstunek i nagrody rzeczowe, a następnie udadzą się do  Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie gdzie będą mieli okazję darmowego zwiedzania zbiorów  z przewodnikiem.

Organizacja wydarzenia ma na celu pokazanie tego co dobre i piękne w historii naszego kraju, z wyszczególnieniem tego, co dotyczy województwa lubelskiego: promocja Muzeum Sił Powietrznych oraz historii Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie i wyszkolonych tu asów przestworzy, oraz przywołanie postaci godnych do naśladowania jak: pierwsi polscy piloci wojskowi, harcerze, Józef Wybicki, Maria Konopnicka poprzez prezentację ich twórczości i osiągnięć, a także zapoznanie z działalnością harcerstwa na terenie powiatu ryckiego i województwa lubelskiego.

Głównym celem Powiatowego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej jest pielęgnowanie polskości i budowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu ryckiego i województwa lubelskiego. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”.

Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Rykach, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Hufiec ZHP Ryki, Stowarzyszenie LGD „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

www.lubelskie.pl

Plakat z informacjami

Autor: Powiat Rycki
Powrót