Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Dzień otwarty w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie

W kwietniu społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 otworzyła szeroko drzwi dla wszystkich ósmoklasistów, którzy chcieli poznać naszą szkołę. Zainteresowanie naszą ofertą było w tym roku duże i życzliwe. Odwiedziło nas wielu gości, a wśród nich znaleźli się uczniowie klas ósmych, zarówno szkół dęblińskich jak i tych spoza miasta.  

Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Obejrzeli wystawy tematyczne i stanowiska zawodów: technik informatyk, technik elektryk, technik mechanik, technik mechanik lotniczy, technik dróg i obiektów inżynieryjnych oraz ślusarz. Zwiedzili szkolne warsztaty, internat i pracownie lekcyjne.

Program dla zwiedzających był atrakcyjny i bogaty. Nasi goście mogli między innymi samodzielnie złożyć komputer, wykonać okablowanie sieciowe typu skrętka, sprawdzić wytrzymałość, twardość i rozciągliwość różnych materiałów oraz zapoznać się bliżej z prądem i jego działaniem. W pracowni zajęć praktycznych uczestniczyli w pokazach spawalnictwa, zajęciach ślusarskich i elektrycznych, m.in. poznali zasadę działania układów instalacji elektrycznych i maszyn elektrycznych. Mieli możliwość zajrzenia do wnętrza samolotów – „Wilgi” i „Iskry” oraz rozkoszować się lotem w samolocie korzystając z symulatora lotu statkiem powietrznym.

Rolę przewodników po szkole pełnili nasi nauczyciele i uczniowie, którzy chętnie opowiadali młodszym kolegom o specyfice szkoły i panującej w niej atmosferze.

Przygotowany program cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzi goście chętnie uczestniczyli w przygotowanych na ten dzień przedsięwzięciach. Sądząc po minach i reakcjach, bardzo im się w naszej szkole podobało. To był intensywny i ciekawy dzień i mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły.

 

Autor: Małgorzata Radomska

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót