Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Zakończenie roku szkolnego dla absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie

W piątek 28 kwietnia 2023r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.  Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną, rodziców i zaproszonych gości. Wśród gości znalazła się Pani Monika Kośmińska - Wicestarosta Powiatu Ryckiego, Pan Marcin Kłodawski - reprezentujący Polskie Koleje Państwowe oraz przedstawiciel Rady Rodziców - Pan Jacek Zagożdżon.

Tradycyjnie już część oficjalna rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego oraz przekazaniem sztandaru z rąk maturzystów, w ręce młodszych kolegów. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Artur Misiak. W swoim wystąpieniu dokonał podsumowania osiągnięć poszczególnych klas i uczniów, pogratulował abiturientom ukończenia szkoły, wyraził  nadzieję, że będą dobrze wspominać lata spędzone w naszej szkole a także życzył pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych i trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. Głos zabrali również Pani Monika Kośmińska, która skierowała do młodzieży wiele ciepłych słów, życząc powodzenia na maturze i sukcesów na dalszej drodze zawodowej oraz Pan Jacek Zagożdżon skierował wyrazy wdzięczności dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za wysiłek i trud włożony w wychowanie i nauczanie, a abiturientom życzył sukcesów na maturze i obrania właściwej drogi życiowej. W imieniu młodszych koleżanek i kolegów przemówiła uczennica klasy trzeciej -  Magdalena Raczyńska  dziękując abiturientom za wspólnie spędzony czas, za przyjaźń, za serdeczne koleżeństwo. Natomiast przedstawiciele klas czwartych w osobach: Zuzanna Krukowska oraz Franciszek Niezgoda podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za przekazaną wiedzę, mądrość życiową, życzliwość i troskę, Zapewnili, że choć każdy z uczniów pójdzie własną drogą, pozna nowych ludzi, rozpocznie nowe życie, to gdziekolwiek będzie, na zawsze zachowa wspomnienia z naszej szkoły.

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów uznania najlepszym uczniom szkoły.

Nagrody Starosty Ryckiego otrzymali: Jakub Bauman z klasy 4K4, Franciszek Niezgoda z klasy 4L4, Murat Akhmetzhan z klasy 4i4A, Pastuszka Jakub z klasy 4E4

Nagrody od PKP S.A. Polskie Linie Kolejowe dla najlepszych uczniów w zawodzie technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych otrzymali: Jakub Bauman, Jacek Łojek, Gabriel Sowa, Mateusz Zalech.

Za osiągnięcie średniej ocen powyżej 4,75 lub 100% frekwencji  dyrektor ZSZ nr 1 nagrodził: Jakuba Baumana z klasy 4K4, Franciszka Niezgodę z klasy 4L4, Murata Akhmetzhana z klasy 4i4A, Jakuba Pastuszkę z klasy 4E4 raz Jaroslava Kuzhyla z klasy 4L4. Za 100% frekwencję przez wszystkie 4 lata nauki nagrodę otrzymał Dawid Czerski z klasy 4 i4A.

Podziękowania, puchary i dyplomy otrzymali również najlepsi sportowcy szkoły. Na zakończenie dla starszych kolegów i koleżanek wystąpiła uczennica klasy pierwszej - Anna Utnicka, która zaśpiewała piosenkę "Ostatni raz z moją klasą" zespołu Manchester. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na spotkania w klasach, rozdanie świadectw i pożegnanie z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami. Zakończenie roku szkolnego maturzystów było dużym przeżyciem dla nich samych i dla całej społeczności szkolnej.

 

Autor: Anna Strumnik

Autor: Powiat Rycki
Powrót