Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
POWIATOWE BIURO BIZNES LUBELSKIE Powiat Rycki

Ikona wykres

ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Zaproszenie na Jubileusz 550-lecia Województwa Lubelskiego oraz 10 rocznicę kanonizacji Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II

Szanowni Państwo, w tym roku obchodzimy Jubileusz 550-lecia Województwa Lubelskiego oraz 10 rocznicę kanonizacji Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.

Powiat Rycki w sposób szczególny uczci te dwie wspaniałe rocznice. W dniach 26 i 27 kwietnia 2024r. w Kościele Parafialnym w Rykach odbędzie się wydarzenie poświęcone pamięci Św. Jana Pawła II w ramach programy samorządu województwa lubelskiego: „Warto Być Polakiem”.  Pod tą nazwą kryje się wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie koncert zespołu muzycznego oraz grupy artystycznej „Mała Armia Janosika”. 27 kwietnia o godzinie 18.30, blisko dwustuosobowa grupa artystów zagra i zaśpiewa dla Państwa koncert będący celebracją zarówno obchodów jubileuszu województwa lubelskiego jak i oddaniem hołdu wspaniałemu człowiekowi - Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Jestem przekonany, że występ kilkusetosobowej grupy zapewni Państwu niezapomniane wrażenia artystyczne i patriotyczne. Wstęp na to wydarzenie jest oczywiście bezpłatny. 

Koncert poprzedzony będzie konkursem pieśni papieskich dla młodzieży szkół średnich, który odbędzie się 26 kwietnia, również w Kościele Parafialnym w Rykach. W ten sposób chcemy zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa i kulturalnego przeżywania ważnych chwil patriotycznych i historycznych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, zatem czekamy na Wasze zgłoszenia. Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Powiatu Ryckiego oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach, która wraz z samorządem jest organizatorem tego wydarzenie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a całe przedsięwzięcie odbywa się w ramach programu Warto Być Polakiem, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. 

Serdecznie zapraszamy

Starosta Rycki

Dariusz Szczygielski

Proboszcz Parafii w Rykach

Ks. kan. Stanisław Chodźko

Dyrektor PBP w Rykach

 Dagmara Jarosz 

           

Plakat wydarzenia z postacią Jana Pawła II w centrum, w tle zielone wzgórza i niebo oraz wiele osób u dołu z logami sponsorów
Autor: Ewa Urban
Powrót