Sport

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności sportowe Drukuj Zapisz

Nagrody Starosty Ryckiego

Zarząd Powiatu Ryckiego corocznie przyznaje Nagrody Starosty Ryckiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób fizycznych wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej i szkoleniowej. 12 sportowców z terenu powiatu ryckiego zostało nominowanych do nagrody za osiągniecia w 2021 roku. Podczas kameralnego spotkania w dniu 4 marca 2022 roku Starosta Rycki Dariusz Szczygielski i Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska wręczyli przyznane przez Zarząd Powiatu nagrody finansowe dla:


Moniki Romaszko - lekkoatletki pochodzącej z Ułęża, trenującej sprinty w Agrosie Zamość. W roku 2021 w Mistrzostwach Polski do lat 20 zdobyła srebrny medal na 100 m. i brązowy na 200 m. Biegała w reprezentacji Polski w sztafecie 4x100 metrów, która zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy i była czwarta w Mistrzostwach Świata do lat 20.

Piotra Świtaja – Prezesa Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming – „Z łabędziem pływać”. Trener i zawodnik propagujący lodowe pływanie i od kilku lat z powodzeniem startujący w Mistrzostwach Polski w tej konkurencji. W sezonie 2020/21 zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w lodowym pływaniu, a w roku 2022 wystartuje w Mistrzostwach Świata w dyscyplinie sportu. 

Emilii Kołomańskiej - tenisistki stołowej Dynama Gózd, niewielkiego klubu z gminy Kłoczew. Emilia jest podopieczną trenera Witolda Łukasiaka. W 2021 r. podczas różnych zawodów na terenie Lubelszczyzny zajmuje czołowe lokaty. Wygrała Grand Prix LZS Lubelszczyzny w kategorii juniorek i startowała w turniejach ogólnopolskich.

Nagrody rzeczowe otrzymali pozostali nominowani:

  1. Gustaw Serafin – trener UKS  “Legion” Grabów Szlachecki
  2. Witold Łukasiak – trener UKS “Dynamo” Gózd
  3. Tomasz Czyżewski – trener KS „BASKET” Ryki
  4. Magdalena Beczek – zawodniczka klubu Karate Tradycyjnego Ryki
  5. Kornelia Łukasiak – zawodniczka UKS „Dynamo” Gózd, tenis stołowy
  6. Wiktoria Osial – zawodniczka UKS „Dynamo” Gózd, tenis stołowy
  7. Roksana Garbus – zawodniczka UKS „Legion” Grabów Szlachecki, piłka nożna
  8. Julia Beczek - zawodniczka UKS „Legion” Grabów Szlachecki, piłka nożna
  9. Natalia Opieka - zawodniczka UKS „Legion” Grabów Szlachecki, piłka nożna

Starosta Rycki wręczył wszystkim nominowanym dyplomy okolicznościowe i wyraził słowa uznania oraz wdzięczności za propagowanie sportu w powiecie ryckim jak również  promowanie powiatu ryckiego w sporcie na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim a nawet światowym. Podkreślił również znaczenie sportu w życiu młodych ludzi, w kształtowaniu osobowości i  rozwoju stosunków społecznych.

Wszystkim nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów sportowych i niegasnącej pasji!

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót