Sport

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
GALERIA ZDJĘĆ
Ikona zdjęcia

Aktualności sportowe Drukuj Zapisz

Nagrody Starosty Ryckiego

Zarząd Powiatu Ryckiego corocznie przyznaje Nagrody Starosty Ryckiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób fizycznych wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej i szkoleniowej. 12 sportowców z terenu powiatu ryckiego zostało nominowanych do nagrody za osiągniecia w 2021 roku. Podczas kameralnego spotkania w dniu 4 marca 2022 roku Starosta Rycki Dariusz Szczygielski i Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska wręczyli przyznane przez Zarząd Powiatu nagrody finansowe dla:


Moniki Romaszko - lekkoatletki pochodzącej z Ułęża, trenującej sprinty w Agrosie Zamość. W roku 2021 w Mistrzostwach Polski do lat 20 zdobyła srebrny medal na 100 m. i brązowy na 200 m. Biegała w reprezentacji Polski w sztafecie 4x100 metrów, która zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy i była czwarta w Mistrzostwach Świata do lat 20.

Piotra Świtaja – Prezesa Nadwiślańskiej Grupy Open Water & Winter Swimming – „Z łabędziem pływać”. Trener i zawodnik propagujący lodowe pływanie i od kilku lat z powodzeniem startujący w Mistrzostwach Polski w tej konkurencji. W sezonie 2020/21 zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w lodowym pływaniu, a w roku 2022 wystartuje w Mistrzostwach Świata w dyscyplinie sportu. 

Emilii Kołomańskiej - tenisistki stołowej Dynama Gózd, niewielkiego klubu z gminy Kłoczew. Emilia jest podopieczną trenera Witolda Łukasiaka. W 2021 r. podczas różnych zawodów na terenie Lubelszczyzny zajmuje czołowe lokaty. Wygrała Grand Prix LZS Lubelszczyzny w kategorii juniorek i startowała w turniejach ogólnopolskich.

Nagrody rzeczowe otrzymali pozostali nominowani:

  1. Gustaw Serafin – trener UKS  “Legion” Grabów Szlachecki
  2. Witold Łukasiak – trener UKS “Dynamo” Gózd
  3. Tomasz Czyżewski – trener KS „BASKET” Ryki
  4. Magdalena Beczek – zawodniczka klubu Karate Tradycyjnego Ryki
  5. Kornelia Łukasiak – zawodniczka UKS „Dynamo” Gózd, tenis stołowy
  6. Wiktoria Osial – zawodniczka UKS „Dynamo” Gózd, tenis stołowy
  7. Roksana Garbus – zawodniczka UKS „Legion” Grabów Szlachecki, piłka nożna
  8. Julia Beczek - zawodniczka UKS „Legion” Grabów Szlachecki, piłka nożna
  9. Natalia Opieka - zawodniczka UKS „Legion” Grabów Szlachecki, piłka nożna

Starosta Rycki wręczył wszystkim nominowanym dyplomy okolicznościowe i wyraził słowa uznania oraz wdzięczności za propagowanie sportu w powiecie ryckim jak również  promowanie powiatu ryckiego w sporcie na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim a nawet światowym. Podkreślił również znaczenie sportu w życiu młodych ludzi, w kształtowaniu osobowości i  rozwoju stosunków społecznych.

Wszystkim nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów sportowych i niegasnącej pasji!

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót