POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności sportowe Drukuj Zapisz

Sukcesy sportowe uczniów w Lidze Lekkoatletycznej w ramach Licealiady

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie wzięli udział w Rejonowej Lidze Lekkoatletycznej w Puławach. Prawo startu w tych zawodach, po zawodach powiatowych, uzyskali zarówno dziewczęta jak i chłopcy z tej szkoły. W kategorii dziewcząt, uczennicom ZSZ nr 2 udało się wywalczyć 2 miejsce, premiowane awansem na zawody wojewódzkie w Lublinie. W kategorii chłopców, zawodnicy zdobyli 3 miejsce a indywidualnie zajęli kilka czołowych miejsc, dzięki czemu również indywidualnie awansowali na zawody wojewódzkie.

Indywidualnie świetnie w zawodach wypadła Aleksandra Cienkowska, która zdecydowanie wygrała bieg na 800 m. Ola Laszczewska zaś, była 2 w konkurencji pchnięcia kulą. W zawodach rejonowych prawdziwą furorę zrobiło rodzeństwo Paciorek. Najlepsza w rzucie oszczepem okazała się Anastazja, w rzucie oszczepem chłopców najlepszy był Wiktor a w skoku w dal Marcel. W konkurencji biegu na 800 m chłopców zwyciężył Jakub Pawlak a w pchnięciu kulą 2 był Ryszard Radke.

Na kolejny etap zawodów (wojewódzki) do Lublina pojechała drużyna dziewcząt oraz 4 chłopców. Podczas tych zawodów znów świetnie wypadło rodzeństwo Paciorek. Wicemistrzem województwa został Wiktor w skoku w dal, a w rzucie oszczepem Anastazja i Wiktor zajęli 3 miejsca. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowała się także Aleksandra Cienkowska, która wygrała zdecydowanie swoją serię w biegu na 800 m, zajmując ostatecznie 5 miejsce w województwie.

Podsumowując, uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie zdobyli kilka czołowych miejsc a drużyna dziewcząt została sklasyfikowana na 11 miejscu w województwie lubelskim. Wziąwszy pod uwagę osłabienia drużyny w sprintach i sztafecie, zawody należy uznać za bardzo udane, najlepsze od lat jeśli chodzi o powiat rycki w kat dziewcząt.

Opiekunowie reprezentujących Powiat Rycki drużyn to: Dariusz Piwoński i Łukasz Joński. Powiat Rycki zapewnił transport na zawody odbywające się w Puławach i Lublinie.

Autor: Powiat Rycki