Sport

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności sportowe Drukuj Zapisz

Bieg Tropem Wilczym w Sobieszynie

5 marca 2023 r. około 150 biegaczy, w 4 kategoriach wiekowych stanęło na starcie XI edycji Biegu Tropem Wilczym rozegranego w kompleksie leśno-parkowym Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Powiat Rycki i Gmina Ułęż.

Już od wczesnych godzin popołudniowych w Sobieszynie-Brzozowej widać było spory ruch. Swoje namioty rozstawiali Organizatorzy, zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich, a także przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach.

Zgodnie z założonym harmonogramem o godzinie 13.30 przyszła pora na przywitanie oficjalnych Gości biegu wśród których znaleźli się m.in. senator RP: Stanisław Gogacz, posłowie: Leszek Kowalczyk i Sławomir Skwarek, Starosta Rycki Dariusz Szczygielski i Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska, wójt Gminy Ułęż: Barbara Pawlak.

W pierwszej kolejności na starcie biegu stanęły przedszkolaki, które miały do pokonania niespełna 200 metrowy odcinek. Obserwujący wydarzenie widzowie zgodnie podkreślali, że była to najwdzięczniejsza część tego patriotycznego przedsięwzięcia. Zaraz potem na trasę biegu wyruszyli uczniowie klas I – III. Im również nie można było odmówić zapału i determinacji w pokonywaniu malowniczej trasy wytyczonej w przyszkolnym parku.

Najliczniejszą grupę uczestników zgromadził bieg główny, na starcie którego stanęło ok 100 uczestników, a wśród nich warto wyróżnić Sławomira Skwarka, posła na Sejm RP, który po raz drugi wyruszył na trasę sobieszyńskiego biegu (brał udział w ubiegłorocznej edycji) oraz uczniów ZS w Sobieszynie. Pięknym akcentem spinającym w „sztafecie pokoleń” 160 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego i Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych był udział dwóch chłopaków polskiego pochodzenia z Białorusi, Mikołaja i Olka, którzy podczas biegu zaprezentowali się w strojach historycznych Lubelskich Ćwieków (Towarzystwo Edukacji Patriotycznej im. gen. Karola Ziemskiego).

Wszyscy uczestnicy tego patriotycznego przedsięwzięcia zgodnie podkreślali, że obszar chronionego krajobrazu „Pradolina Wieprza” okalający szkołę „u Kickiego” jest doskonałym miejscem do tego typu aktywności. Niektórzy z uczestników biegu deklarowali, że wrócą tu wiosenną porą na rodzinne spacery. Po zakończonej rywalizacji na wszystkich czekał smaczny bigos i zupa serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sobieszynie. Można było również upiec kiełbasę na ognisku przygotowanym przez ZLPK.

Klasyfikacja końcowa biegu głównego

Kategoria dziewcząt/kobiet:

  1. miejsce Anna Wojtaś
  2. miejsce Kornelia Pakulska
  3. miejsce Dominika Lipka

Kategoria mężczyzn:

  1. miejsce Jakub Kliczka (w ubiegłorocznej edycji biegu Jakub zająć 3 miejsce)
  2. miejsce Piotr Sowa
  3. miejsce Krzysztof Nowaczek

Wszystkim uczestnikom Biegu i Gościom składamy podziękowania za wspólną manifestację patriotyzmu….

Autor: Wojciech Niedziółka, ZS im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót