Agencja Rozwoju Przemysłu - Oddział w Tarnobrzegu

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Agencja Rozwoju Przemysłu - Oddział w Tarnobrzegu Drukuj Zapisz

Rozmowa z Panem Tomaszem Miśko – Dyrektorem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu

„Skorzystaj ze wsparcia i rozwijaj swoją firmę”

Rozmowa z Panem Tomaszem Miśko – Dyrektorem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu

Skąd Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN na terenie powiatu ryckiego?

Zgodnie z projektem cała Polska jest strefą ekonomiczną, tzn. firmy będąc w strefie działają nie tylko na wyznaczonym do tego obszarze, ale w każdym miejscu mogą działać, rozwijać swój biznes i korzystać ze zwolnień podatkowych. 

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje „swoim zarządzaniem” znaczną część województwa lubelskiego – czyli powiaty: rycki, bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, łęczyński, łukowski, opolski, kraśnicki, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miasta Biała Podlaska, Chełm i Zamość

Co to oznacza dla przedsiębiorców z powiatu ryckiego

Przedsiębiorcy starając się o uzyskanie zwolnienia podatkowego powinni po wszelkie informacje i pomoc w tym temacie zwrócić się właśnie do nas.

Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców… kto może je uzyskać?

Każdy przedsiębiorca - (mikro, mały, średni i duży), który planuje nową inwestycję (dotyczy to utworzenia nowej firmy, zwiększenia produkcji w już istniejącej firmie, czy też wprowadzenia istotnych zmian w dotychczasowej produkcji) może ubiegać się o decyzję uprawniającą do zwolnień podatkowych. 

Czy są jakieś szczególne wymagania do spełnienia dla firm, które warunkują otrzymanie takie zwolnienia podatkowego?

Zwolnienia udzielamy firmom produkcyjnym lub przetwórczym. Trzeba wystąpić do ARP S.A. o decyzję w tej sprawie przed rozpoczęciem realizacji swojej inwestycji. Należy również spełnić kryterium wielkości zainwestowanych środków - czyli zainwestować określoną sumę w zależności od wielkości firmy i miejsca gdzie inwestycja ma być realizowana.  Np. w powiecie ryckim mikro przedsiębiorca musi zainwestować minimum 800 tys. zł, mały przedsiębiorca – 2 mln, średni przedsiębiorca – 8 mln a duży 40 mln zł. Jednocześnie firmy w powiecie ryckim otrzymują najwyższe wartości zwolnień w podatku dochodowym. Odpowiednio od przedsiębiorcy mikro do dużej firmy: od 70 % do 50 % wielkości zainwestowanych środków. To znacząca pomoc publiczna.

Czy duże jest zainteresowanie z ich strony współpracą z zarządzającym strefą w naszym regionie ?

Na terenie województwa lubelskiego wydaliśmy od początku obowiązywania nowej ustawy 14 decyzji o wsparciu dla przedsiębiorców działających w różnych branżach: produkcji drzwi, naczep, kotłów, lawet, konstrukcji stalowych, maszyn rolniczych czy pasz. To bardzo dobry prognostyk, gdyż odczuwalny jest wzrost aktywności przedsiębiorców. 

Zwracam się do wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną, przetwórczą, również w zakresie wysoko wyspecjalizowanych usług oraz badań B+R: jeśli macie Państwo pomysł na nowy biznes, zamierzacie kupić nieruchomości (grunty, budynki), maszyny lub urządzenia (nowe lub używane) – warto skorzystać z ulgi podatkowej. Przez 15 lat nie będziecie Państwo płacić podatku dochodowego CIT lub PIT – zapraszam do kontaktu z nami.

W jaki sposób przedsiębiorcy mogą skontaktować się z Państwa Oddziałem w przypadku pytań?

Podaję nr tel. 15 822 99 99;  mail: biuro@arp.pl, adres: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu, ul. Zakładowa  30, 39-400 Tarnobrzeg.

Zapraszam na naszą stronę https://tsse.arp.pl/

Jesteśmy również w stałym kontakcie z Panem Starostą Dariuszem Szczygielskim. Nawiązaliśmy współpracę, mającą na celu zaktywizowanie działań związane ze wzrostem atrakcyjności gospodarczej powiatu ryckiego. Zachęcam do kontaktu osobą wyznaczoną przez Starostę do kontaktu z Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN - Panią Anetą Ochal - Naczelnikiem Wydziału Rozwoju i Zarządzania Mieniem Powiatu tel. (81) 865 74 73. 

 

Ikona pdfPrezentacja-WSPIERAMY PRZEDSIĘBIORCZYCH, PROMUJEMY INNOWACYJNYCH Instrumenty wsparcia dla inwestorów z powiatu ryckiego, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.44 MB]

Autor: Powiat Rycki
Powrót