Internetowe Konto Pacjenta

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Internetowe Konto Pacjenta Drukuj Zapisz

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 roku usługę dla obywateli – INTERNETOWE KONTO PACJENTA (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem:

 
Dzięki aplikacji w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp, np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić, m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Dostęp do IKP można uzyskać za pomocą dwóch prostych kroków:

Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony,

Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego.

 

Po zalogowaniu uzyskuje się dostęp do wszystkich funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.
Zachęcamy do korzystania.
 
Więcej informacji o Internetowym Koncie Pacjenta znajduje się pod adresem: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta Baner trawa z logo Internetowe konto pacjenta
Powrót