Inwestycje - Drogi

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Drogi Drukuj Zapisz

Modernizacja powiatowej infrastruktury drogowej to nie tylko impuls dla rozwoju danego regionu, ale również szansa na poprawę poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Polsce mamy ponad 380 tys. dróg gminnych i powiatowych, niestety ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Potrzeby są duże, a samorządy nie mają wystarczających środków, by bez  pomocy z zewnątrz naprawiać i budować nowe drogi. Powiat Rycki chętnie i konsekwentnie sięga po środki zewnętrzne, czego potwierdzeniem jest realizacja inwestycji drogowych na kwotę ponad milionów złotych.

Bezustannie składamy wnioski o dofinansowanie do funduszy zewnętrznych dedykowanych dla powiatów
między innymi z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg oraz z wprowadzonego w lipcu 2021 r. Funduszu Polski Ład, który zapewnia największe dofinansowanie oraz posiada proste, a jednocześnie bardzo elastyczne procedury przystosowane do tak szybko zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki naszym staraniom na terenie Powiatu Ryckiego powstają nowe wysokiej jakości drogi o najwyższych parametrach technicznych. Wcześniej  przebudowy dróg polegały głównie na wykonywaniu tzn. nakładek z warstw bitumicznych. Obecnie budujemy drogi, które posłużą mieszkańcom powiatu przez długie lata: wymieniamy lub wzmacniamy podbudowy dróg, poszerzamy nasze drogi. Jednocześnie wykonujemy kilka warstw bitumicznych , a nawet budujemy całkiem nowe drogi. Dbamy również o bezpieczeństwo ich użytkowników poprzez budowę aktywnych przejść dla pieszych, chodników, parkingów oraz przystanków i zatok autobusowych. To zupełnie inny wymiar budowy i przebudowy dróg to podwyższony standard, którego zazdroszczą nam inni. W tym miejscu należy też wspomnieć o  zakupach nowego sprzętu do Zarządu Dróg Powiatowych: samochody, ciągniki, koparki. Sprawny i nowoczesny sprzęt pozwala dbać o nasze drogi i jednocześnie, co najważniejsze podnosi bezpieczeństwo ich użytkowników.

Droga asfaltowa z czerwonym chodnikiem biegnącym wzdłuż, otoczona zielenią z tablicą informacyjną po prawej stronie i znakiem drogowym. Tablica informacyjna o budowie chodnika przy wiejskiej drodze, zielone drzewa i krzewy w tle, niebieskie niebo. 

Nowo wyremontowany odcinek asfaltowej drogi powiatowej nr 1430L, otoczony zielenią drzew. Na asfalcie nadrukowany napis "REMONONT DROGI POWIATOWEJ NR 1430L ZOBACZ". Droga asfaltowa z białą barierką obok drewnianej konstrukcji, z samochodami i lasem w tle, niebo z chmurami oraz informacyjny napis.

Ulica w otoczeniu zielonych drzew, po lewej stronie czerwono-białe ogrodzenie i znak informujący o remoncie drogi z herbem Polski. Tablica informacyjna przy drodze wiejskiej o przebudowie drogi powiatowej, zielone pola i rozproszone budynki w tle, niebo z chmurami. 

Droga i napisy idź do artykułu: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1448L

czytaj artykuł: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1438L  przejdź do artykułu: MODERNIZACJA DROGI POWIATOWEJ 1414L W MIEJSCOWOŚCI WYGRANKA – GMINA KŁOCZEW

Stacja benzynowa w słoneczny dzień z kopcem piasku i gruzu na terenie obok. W tle niebieskie niebo i drzewa. Pojazdy użytkowe zaparkowane obok siebie przed budynkiem - dwa białe vany i jeden szary samochód z napisem "NOWY SPRZĘT W ZARZĄDZIE DRÓG POWIATOWYCH W RYKACH" i słowem "ZOBACZ".

 

Grafika z napisem  Droga prowadząca przez wiejski krajobraz z drzewami po obu stronach. Niebo połowicznie pokryte chmurami, pojawia się tekst informacyjny.  

Przepołowiona grafika, po lewej stronie Napis Przebudowa drogi powiatowej Nr 1400L w miejscowości Paprotnia., po prawej słoneczna pogoda i jasna droga z pasami. Tekst Zobacz Droga asfaltowa otoczona drzewami w jesiennym krajobrazie, z opadłymi liśćmi na jezdni. Tekst na zdjęciu informuje o przebudowie drogi powiatowej.

Dwa ujęcia ulicy; po lewej strony widać część zimową, po prawej latem. Tekst: "SZYBCIEJ I BEZPIECZNIEJ Z DĘBLINA DO RYK". Zdjęcie przedstawia przejście dla pieszych z nowymi instalacjami - słupami z panelami słonecznymi, mające na celu poprawę bezpieczeństwa. 

Zdjęcie przedstawia fragment drogi z przejściem dla pieszych i znakiem drogowym "ustąp pierwszeństwa", z motocyklem w oddali oraz zalesionym otoczeniem. Na dole widnieje napis informacyjny o przebudowie drogi.  Przed i po: po lewej półstrona przedstawia niekompletną budowę chodnika przy drodze z samochodami, po prawej ukończony chodnik wzdłuż ulicy z drzewami.  

Zdjęcie przed i po pokazuje przebudowę drogi powiatowej, z lewej strony widać nową nawierzchnię i znak, z prawej starszą drogę i domy.      

Asfaltowa droga wiejska skręcająca w prawo z drogowskazem i zielonymi polami po obu stronach, pod niebieskim niebem.

Powrót