Ochrona zdrowia

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności ochrona zdrowia Drukuj Zapisz

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Rykach

17 maja br. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Szpital Powiatowy w Rykach. Wizytą w Rykach, szef rządu rozpoczął promocję programu Polski Ład, obejmującego m.in. zmiany w służbie zdrowia.

Szpital Powiatowy w Rykach to placówka, która półtora roku temu została reaktywowana po tym, jak prywatny podmiot zaprzestał prowadzenia działalności. Premier w Rykach mówił o ważnej roli tego typu szpitali i działań zmierzających do uzyskania przez mieszkańców szybkiej opieki specjalistycznej: Ważnym obszarem jest fundusz modernizacji szpitali – mówił Mateusz Morawiecki –  Tutaj jest świetny przykład. Akurat w Rykach w modelowy sposób udało się doprowadzić do współpracy i odtworzenia szpitala. Pomoc rządu i inwestycje w szpitale są możliwe zwłaszcza tam, gdzie jest bliska współpraca z samorządem i społecznością lokalną, co właśnie miało miejsce w Rykach.

Starosta Rycki Dariusz Szczygielski dziękował Premierowi za ogromną pomoc i wsparcie w reaktywacji ryckiego szpitala, również podkreślając jak ważnym elementem wszelkich działań jest współpraca i dialog, zarówno z przedstawicielami rządu jak i lokalnym społeczeństwem.

Starosta Rycki wraz z Prezes Zarządu Szpitala Betą Kocięcką i Burmistrzem Ryk Jarosławem Żaczkiem, oprowadzili szef rząd po ryckiej placówce medycznej. Nie ma dobrej służby zdrowia bez zasilenia jej dodatkowymi środkami. Prawo i Sprawiedliwość wypracowało nowe środki, a dowodem tego jest Szpital w Rykach - mówił Mateusz Morawiecki – Przed chwilą oglądałem nowy tomograf, rozmawialiśmy o potrzebie zakupu rezonansu i będzie zakupiony nowy rezonans do Szpitala w Rykach.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w powiecie ryckim odwiedził również jednego z największych producentów kwiatów w Europie - JMP FLOWERS Marii i Jarosława Ptaszków w Stężycy.

  

Autor: Powiat Rycki
Powrót