Ochrona zdrowia

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności ochrona zdrowia Drukuj Zapisz

Powiatowe obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października. Co roku w tym dniu tysiące osób na całym świecie prowadzą działania uświadamiające, aby zwrócić uwagę na choroby psychiczne i ich wpływ na życie ludzi na całym świecie. Obecne tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie (szczególnie w czasie trwania pandemii COVID-19 związanej z tym izolacji społecznej) i brak właściwego odpoczynku sprzyjają rozwojowi zaburzeń psychicznych. Dla osób chorych równie ważna jest społeczna akceptacja i zrozumienie, że choroba psychiczna to choroba jak każda inna.

Powiatowe obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zorganizowano 12 października br. w Ośrodku Wsparcia w Leopoldowie. W spotkaniu udział wzięli: Wicestarosta Rycki Pani Monika Kośmińska, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Piotr Łysoń , Radny Powiatu Pan  Karol Zagożdżon, Dyrektor PCPR w Rykach Pani Teresa Flak,  Dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych działających na terenie powiatu, oraz pracownicy zaprzyjaźnionych ośrodków pomocy społecznej.

Uroczystość otworzyła pani Urszula Banach - Dyrektor Ośrodka Wsparcia w Leopoldowie. Podczas wydarzenia ciekawą prelekcję na temat: „Stres w codziennym życiu człowieka a zdrowie psychiczne” wygłosił lekarz psychiatra Pan Gustaw Kozak. Zaś, podopieczni Ośrodka Wsparcia w Leopoldowie zaprezentowali zabawny skecz przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Zarówno występ artystyczny, jak też całe spotkanie były doskonałą okazją do integracji różnych środowisk i wzajemnej akceptacji.

Na zakończenie Powiatowych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego wybrzmiały słowa wdzięczności za troskę i zapewnienie wsparcia osobom niepełnosprawnym z chorobą psychiczną i upośledzeniem umysłowym oraz ich rodzinom, kierowane do wszystkich którzy ponoszą trud wspomagania innych w walce z przeciwnościami jakie niesie choroba psychiczna.

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót