Ochrona zdrowia

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności ochrona zdrowia Drukuj Zapisz

POWIATOWE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

7 października 2022 r. już po raz kolejny w Ośrodku Wsparcia w Leopoldowie odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Monika Kośmińska, Członek Zarządu Powiatu Ryckiego Karol Zagożdżon, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach Liliana Dąbrowska, dyrektorzy, kierownicy i przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, poradni psychologiczno-pedagogicznych, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach, Domu Pomocy Społecznej w Leopoldowie oraz pracownicy i podopieczni Ośrodka Wsparcia w Leopoldowie.

Prelekcje pt. „ Jak dbać o zdrowie psychiczne w otaczającej nas rzeczywistości?” wygłosił dr Gustaw Kozak. Krótki występ artystyczny humorystycznymi akcentami  przygotowali uczestnicy Ośrodka Wsparcia w Leopoldowie

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego powołany został przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 r. i obchodzony jest corocznie 10 października. Co roku obchody skupiają się wokół innego zagadnienia związanego ze zdrowiem psychicznym. Celem tej uroczystości jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób społecznych oraz dążenie do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót